środa, 13 listopada 2019. Imieniny Arkadii, Krystyna, Stanisławy

Wystarczył jeden telefon i sprawca przemocy trafił za kraty

2014-01-13 10:52:15 (ost. akt: 2014-01-13 11:20:28)
Ilustracja do tekstu

Ilustracja do tekstu

Kara do 5 lat pozbawienia wolności grozi 60-letniemu Stanisławowi T., mieszkańcowi gminy Świętajno. Mężczyzna znęcał się fizycznie i psychicznie nad swoją żoną i matką. Zaniepokojona rodzina odważyła się i zgłosiła sprawę Policji.

W czwartek, 9 stycznia, oficer dyżurny policjantów ze Szczytna, otrzymał telefoniczne zgłoszenie, z którego wynikało, że 60-letni mieszkaniec gminy Świętajno znęca się nad swoją rodziną.
Na miejscu okazało się, że 60-letni Stanisław T. od ponad 10 lat znęca się psychicznie i fizycznie nad swoją żoną i matką. Kobiety opowiedziały kryminalnym o swoim dramacie, ponieważ dłużej nie mogły znieść poniżania oraz zastraszania. Oprawca wyzywał kobiety, szarpał nimi, groził pozbawieniem życia.

Sprawca przemocy domowej został zatrzymany i już usłyszał zarzuty. W piątek sąd aresztował 60 latka na dwa miesiące. Za przestępstwo znęcania się nad osobą najbliższą grozi kara pozbawienia wolności od 3 miesięcy do 5 lat.


Policjanci apelują , aby każdy reagował na przemoc. Tak jak w tym przypadku wystarczył tylko jeden telefon a sprawca przemocy domowej został odizolowany od rodziny i nie ma on już możliwości znęcania się nad najbliższymi. Zadbajmy o bezpieczeństwo swoje i innych. Każdy nawet anonimowo pod numerem telefonu 112 lub 997 może powiadomić najbliższą jednostkę policji, o fakcie znęcania się. Policjanci sprawdzą każdy taki sygnał.

Również pod numerem telefonu 801-12-00-02 w ramach Ogólnopolskiego Pogotowia dla Ofiar Przemocy w Rodzinie konsultanci Pogotowia „Niebieska Linia” w przypadkach przemocy w rodzinie uruchamiać będą nowy rodzaj interwencji. W wyniku otrzymania od osób pokrzywdzonych informacji o stosowaniu przemocy w rodzinie lub nie dotrzymaniu warunków probacji przez sprawcę mężczyźnie prawomocnie skazanego za przestępstwo z użyciem przemocy lub groźby bezprawnej wobec osoby najbliższej, konsultanci Pogotowia „Niebieska Linia” będą podejmować działania o charakterze interwencyjnym przez powiadamianie policji i kuratorów, którzy w swoich środowiskach lokalnych będą uruchamiać działania zmierzające do odwieszenia wykonania kary pozbawienia wolności lub warunkowego przedterminowego zwolnienia.Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (1) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

  1. Krystyna #1392057 | 89.66.*.* 9 maj 2014 10:14

    Trzeba walczyć ze sprawcami przemocy domowej, nie tylko ofiary, ale musi się zmienić myślenie ludzi na ten temat. Tutaj jest dużo informacji o kwestiach prawnych, trzeba się bronić wszelkimi sposobami: http://www.eporady24.pl/przemoc_domowa_n aganne_zachowanie_brata,pytania,6,198,91 85.html

    ! - + odpowiedz na ten komentarz

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages