środa, 26 września 2018. Imieniny Cypriana, Justyny, Łucji

Znęcał się nad żoną. Trafił do aresztu.

2014-01-07 08:40:46 (ost. akt: 2014-01-07 08:59:37)

Kara do 5 lat pozbawienia wolności grozi 70-letniemu Mieczysławowi Z. mieszkańcowi gminy Świętajno. Mężczyzna znęcał się fizycznie i psychicznie nad swoją żoną. Kobieta nie wytrzymała maltretowania i zgłosiła sprawę Policji.

W piątek, 3 stycznia, oficer dyżurny policjantów ze Szczytna, otrzymał telefoniczne zgłoszenie o awanturze domowej na terenie gminy Świętajno. Na miejscu zdarzenia okazało się, że pijany 70-letni Mieczysław Z. wyzywał swoją żonę, szarpał ją za ubrania, groził pozbawieniem życia i spaleniem domu. Sprawca przemocy domowej został zatrzymany przez policjantów i noc spędził w policyjnej celi. Natomiast kobieta opowiedziała kryminalnym o swoim dramacie, ponieważ dłużej nie mogła znieść poniżania oraz zastraszania, tym bardziej, że takie zachowanie sprawcy trwało od kilku miesięcy.
Śledczy ustalili, że w tej sprawie znęcanie się miało charakter zarówno psychiczny, jak i fizyczny.
Mieczysław Z. już usłyszał zarzuty. Wczoraj sąd na dwa miesiące aresztował 70-latka.
Za przestępstwo znęcania się nad osobą najbliższą grozi kara pozbawienia wolności od 3 miesięcy do 5 lat.


Policjanci apelują , aby każdy reagował na przemoc. Zadbajmy o bezpieczeństwo swoje i innych. Każdy nawet anonimowo pod numerem telefonu 112 lub 997 może powiadomić najbliższą jednostkę policji, o fakcie znęcania się. Policjanci sprawdzą każdy taki sygnał.

Również pod numerem telefonu 801-12-00-02 w ramach Ogólnopolskiego Pogotowia dla Ofiar Przemocy w Rodzinie konsultanci Pogotowia „Niebieska Linia” w przypadkach przemocy w rodzinie uruchamiać będą nowy rodzaj interwencji. W wyniku otrzymania od osób pokrzywdzonych informacji o stosowaniu przemocy w rodzinie lub niedotrzymaniu warunków probacji przez sprawcę mężczyźnie prawomocnie skazanego za przestępstwo z użyciem przemocy lub groźby bezprawnej wobec osoby najbliższej, konsultanci Pogotowia „Niebieska Linia” będą podejmować działania o charakterze interwencyjnym przez powiadamianie policji i kuratorów, którzy w swoich środowiskach lokalnych będą uruchamiać działania zmierzające do odwieszenia wykonania kary pozbawienia wolności lub warunkowego przedterminowego zwolnienia.

Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (1) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

  1. niebieska pigułka #1288400 | 178.56.*.* 7 sty 2014 10:31

    może ktoś mu zamienił tabletki?

    ! - + odpowiedz na ten komentarz

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages