Piątek, 20 lipca 2018. Imieniny Fryderyka, Małgorzaty, Seweryny

Koło Łowieckie „Żbik” organizatorem polowania integracyjno-szkoleniowego

2013-12-12 11:46:12 (ost. akt: 2013-12-12 11:48:10)

Ponad 30 myśliwych z całego powiatu szczycieńskiego wzięło udział w niedzielę 8 grudnia w polowaniu integracyjno-szkoleniowym. Organizatorem spotkania było Koło Łowieckie „Żbik” Szczytno.

- Takie polowania szkoleniowo- integracyjne organizowane są od wielu lat w naszym powiecie – mówi Jarosław Matłach, starosta szczycieński. – Spotykamy się przede wszystkim po to, aby wymienić poglądy i zintegrować środowisko myśliwych. Na naszym terenie mamy siedem kół łowieckich. Takie wspólne spotkania to doskonała okazja do tego, aby spotkać się w jednym miejscu.
W tym roku polowanie odbyło się w okolicach Starych Czajek. Zanim jednak myśliwi ruszyli na łowy, prowadzący polowanie Bolesław Woźniak, sekretarz KŁ „Żbik” Szczytno omówił zasady jakie obowiązują każdego myśliwego podczas polowania zbiorowego, w tym te dotyczące bezpiecznego obchodzenia się z bronią. Ale nie tylko.
- Proszę szczególnie zwrócić uwagę na sygnały grane przez sygnalistę – mówił Bolesław Woźniak, sekretarz KŁ „Żbik” Szczytno. – Dźwięki sygnałówki, a w naszym przypadku trąbki, są nie tylko elementem długiej i pięknej polskiej tradycji w łowiectwie, ale także mają wpływ na bezpieczeństwo wszystkich uczestników polowania.
Podczas zbiórki dwóch myśliwych: Romuald Tański z KŁ „Knieja” Szczytno i Marek Adamski z KŁ „Rogacz” Świętajno zostali odznaczeni medalami przez Zarząd KŁ ”Żbik” Szczytno. Polowanie przeprowadzono w trzech miotach (przyp. red. miot to obszar pola lub lasu obstawiony przez myśliwych i naganiany jednorazowo przez nagankę podczas polowania zbiorowego). W jednym z nich zauważono m.in. ślady wilków. Polowanie zakończono przed zmrokiem. Królem polowania został Marek Adamski z KŁ „Rogacz” Świętajno, a królem polowania został Jarosław Matłach z KŁ”Sokół” Szczytno. Spotkanie zakończono biesiadą.

Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages