Piątek, 20 lipca 2018. Imieniny Fryderyka, Małgorzaty, Seweryny

Zagrały myśliwskie rogi

2013-08-12 13:57:40 (ost. akt: 2013-08-12 14:27:16)

Autor zdjęcia: Grzegorz Siemieniuk

Ponad 130 uczestników rywalizowało w IX Mazurskim Konkursie Sygnalistów Myśliwskich im. Tomka Napiórkowskiego, który odbył się 10 sierpnia w amfiteatrze w Spychowie. Tego dnia na Jeziorze Spychowskim rozegrano także regaty dłubanek.

W amfiteatrze w Spychowie znów rozbrzmiały dźwięki rogów myśliwskich. W sobotę 10 sierpnia odbył się tam IX Mazurski Konkurs Sygnalistów Myśliwskich im. Tomka Napiórkowskiego. O miano najlepszego sygnalisty rywalizowało ponad 130 sygnalistów. To rekordowa frekwencja w kilkuletniej historii tej imprezy.

- To świadczy przede wszystkim o tym, że spychowski konkurs zajmuje ważne miejsce w kalendarzu wydarzeń miłośników sygnałów łowieckich i muzyki myśliwskiej – tłumaczy Adam Jażdżewski, kierownik zespołu Leśna Brać i zarazem współorganizator konkursu. – Niepowtarzalna atmosfera i wyjątkowe miejsce – to tylko niektóre z atutów, które „pracują” na ten wynik. Wiem to z opinii uczestników konkursów, a to najlepsza ocena miesięcy ciężkiej pracy wielu osób, które pracują przy organizacji tej imprezy – dodaje.

Tego dnia po raz pierwszy w historii imprezy zorganizowano zawody sprawnościowe dla myśliwych. Swoje umiejętności mieli okazję sprawdzić w pięciu konkurencjach, m.in. z strzelania z łuku i donoszenia zwierzyny. Pierwsze miejsce w zawodach wywalczył Grzegorz Kowalewski z KŁ „Rogacz” Świętajno, drugie Sławomir Derecki z KŁ „Jeleń” Szczytno, a trzecie Rafał Buła z KŁ „Żbik” Szczytno.

Niemal równoległe odbyły się regaty dłubanek, które powstały podczas tegorocznych warsztatów organizowanych przez Nadlesnictwo Spychowo. Dystans najszybciej pokonała obsada OSP Spychowo. Jury, którego przewodniczącym był wicemarszałek Marek Gustaw Brzezin, postanowiło przyznać tytuł najładniejszej dłubanki Marcinowi Emiliańczykowi z Nadleśnictwa Maskulińskie. Reprezentacja projektu "Bałtyckie Krajobrazy" otrzymała nagrodę za najlepszy styl machania pagajem. Całość imprezy zwieńczył koncert galowy sygnalistów i biesiada myśliwska. Sobotnie wydarzenie zostało dofinansowane ze środków WFOŚiGW w Olsztynie.
Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (1) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

  1. turysta #1169136 | 46.170.*.* 12 sie 2013 14:43

    Bardzo fajna impreza! Szkoda tylko, że pogoda nie dopisała.

    ! - + odpowiedz na ten komentarz

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages