Piątek, 20 lipca 2018. Imieniny Fryderyka, Małgorzaty, Seweryny

Sołectwa walczyły w Turnieju Wsi

2013-07-29 11:08:33 (ost. akt: 2013-07-29 11:14:05)

Konkurencje sportowe, prezentacja stoisk gastronomicznych z wiejskim jadłem oraz koncerty - to tylko część atrakcji jakie czekały na uczestników VIII Gminnego Turnieju Wsi.W sobotę, 27 lipca, na boisku szkolnym w Świętajnie odbył się VIII Gminny Turniej Wsi. Do rywalizacji przystąpiło siedem drużyn: Jeruty, Spychowo, Długi Borek, Piasutno, Świętajno, Jerutki i Kolonia.


Reprezentanci sołectw zmagali się w wielu konkurencjach, wśród których były slalom z jajkiem na łyżce, bieg w płetwach, przenoszenie wody, rzut ziemniakiem do worka. Wiele zabawy dostarczyło także dojenie sztucznej krowy.Podczas takiej imprezy nie mogło zabraknąć prezentacji stoisk gastronomicznych przygotowanych przez rolników. Bogato zastawione wiejskim jadłem stoły przyciągały przyjemną wonią i smakowitym wyglądem. Wśród potraw dominowały pierogi, babki kartoflane, jagodzianki, ciasta, smalec, a także ryby.


Turniej to nie tylko konkurencje. Nie zabrakło także dobrej muzyki. Podczas koncertu na scenie wystąpili „Pięć Metrów Rury”,„ The Woods”, „Drinki Stones”. Gwiazdą wieczoru był Wojciech Gąssowski.


- Taki turniej jest najlepszą integracją mieszkańców wsi naszej gminy. Z zorganizowaniem imprezy nie ma żadnych problemów, a poza tym to świetna, relaksująca zabawa – mówi Bogdan Komosiński sołtys Piastuna.Imprezę zorganizowały pracownice Ośrodka Kultury w Świętajnie, które zadbały o to, aby każdy uczestnik mile wspominał tegoroczny turniej wsi.


Wyniki:

Konkurs pierogowy
I miejsce Piasutno

II miejsce Świętajno

III miejsce Długi BorekKonkurs stoisk

I miejsce Świętajno

II miejsce Piasutno

III miejsce KoloniaKonkursy sprawnościowe

I miejsce Świętajno

II miejsce Jerutki

III miejsce Piasutno
Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages