Niedziela, 24 czerwca 2018. Imieniny Danuty, Jana, Janiny

Leśnicy i arcybiskup Ziemba posadzili 8000 drzew

2013-05-10 10:10:36 (ost. akt: 2013-05-10 11:23:53)

Ponad 70 osób, przez niespełna 4 godziny posadziło 8 tysięcy sosen mazurskich. Uprawę wzbogaciły lipy i jarzębiny posadzone ręką Arcybiskupa dr Wojciecha Ziemby.


Uroczyste sadzenie lasu w Nadleśnictwie Spychowo odbywa się każdego roku. Do wspólnej pracy zapraszani są pracownicy samorządów, szkół, zakładów usług leśnych oraz innych instytucji współpracujących z Nadleśnictwem. W tym roku frekwencja przeszła wszelkie oczekiwania. Do sadzenia zgłosiło się ponad 70 osób! Najliczniej reprezentowana była Gmina Świętajno, Gimnazjum w Świętajnie oraz Dom Pomocy Społecznej w Spychowie. W sadzeniu lasu uczestniczył 
nadleśniczy Krzysztof Krasula wraz z gospodarzem terenu leśniczką Ewą Adamską.


Potem wszyscy zabrali się ochoczo do pracy. — Mieliśmy do posadzenia 8 tysięcy drzew więc było co robić. Po godzinie sadzenia czekała nas miła niespodzianka — mówi Urszula Nadolna z Nadleśnictwa Spychowo. — Arcybiskup Wojciech Zięba, który odbywał wizytę kanoniczną w Świętajnie znalazł chwilę aby przyjechać i wziąć udział w akcji sadzenia. Razem z towarzyszącymi mu księżmi posadził „Gniazdo Biskupa” czyli grupę biocenotyczną złożoną z lip i jarzębów, która będzie stanowiła urozmaicenie na ubogim siedlisku borowym.


Do samego końca wytrwale pracowali ksiądz proboszcz, Janusz Pabich, wójt Świętajna i Nadleśniczy.

Po zakończonym sadzeniu na utrudzonych gości czekał poczęstunek i ognisko. Dodatkowo każdy z zaproszonych otrzymał podarunek w postaci pęczka drzewek i krzewów różnych gatunków do samodzielnego posadzenia. Impreza się udała, a pobłogosławiony przez arcybiskupa las wyrośnie zapewne bardzo wysoko.


Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages