Piątek, 20 lipca 2018. Imieniny Fryderyka, Małgorzaty, Seweryny

Gimnazjaliści przygotowali Drogę Krzyżową

2013-03-29 08:58:38 (ost. akt: 2013-03-29 10:16:09)
Uczniowie gimnazjum w Świętajnie wystawili wielkanocne przedstawienie

Uczniowie gimnazjum w Świętajnie wystawili wielkanocne przedstawienie

Autor zdjęcia: Renata Milińska

Droga Krzyżowa w miejscowym kościele, świąteczne podarki w gimnazjum oraz wzruszające przedstawienie, to efekt pracy gimnazjalistów ze Świętajna, którzy wprowadzili mieszkańców w piękny, radosny, a zarazem nostalgiczny czas Świąt Zmartwychwstania Pańskiego.

"Kto nie zna drogi do morza, niech podąża za rzeką. Niech podąża za krzyżem ten, kto szuka drogi do Boga, do zmartwychwstania, do życia". W piątek, 15 marca w inscenizacji wystawionej w miejscowym kościele gimnazjaliści pokazali ostatnią drogę Jezusa.

— Podczas rozważania kolejnych stacji drogi Chrystusa na Golgotę, uczestnicy nabożeństwa byli skupieni, zadumani, a religijnych treści słuchali jak zahipnotyzowani — mówi Monika Dąbkowska. — Nie zabrakło osób, które były tak wzruszone, że nie mogły powstrzymać łez. Tematyka bowiem była przejmująca, ale też każdy odbiorca mógł potraktować ją bardzo osobiście. Realne odtworzenie wydarzeń ostatnich dni Chrystusa zmotywowało wiernych do przemyśleń na temat, czym jest prawda, miłość, dobro.

Tradycyjnie tuż przed świętami wielkanocnymi rodzice gimnazjalistów na spotkaniu w szkole mają okazję brać udział w kiermaszu świątecznym. Tym razem 20 marca losowali prezenty takie jak ozdobne jajka styropianowe, stroiki, wianuszki wiosenne, talerze dekoracyjne i kurczaki wielkanocne. Ozdoby świąteczne wykonali uczniowie Jolanta Mieszała, Julita Trzcińska, Amelia Bucińska, Magdalena Buła, Gabriela Duda, Aleksandra Łubińska, Aleksandra Dyka oraz pracownicy szkoły Krystyna Staszewska i Monika Dąbkowska.


Ostatnia droga Chrystusa na krzyż była tematem przedstawienia jakie wystawiła młodzież 27 marca w świętajńskim gimnazjum. Zasłuchani uczniowie, nauczyciele, pracownicy szkoły i rodzice mieli okazję do przemyśleń na temat wiary, nadziei i miłości. Spektakl w pięknej poetycko-muzycznej oprawie, przejmujące wypowiedzi, rekwizyty oraz dekoracje przeniosły widzów jakby w inny świat- dobry, mądry, piękny…
Organizatorami Drogi Krzyżowej i przedstawienia były Ewa Dąbkowska, Joanna Bruździak, Renata Milińska, Aneta Parda oraz Danuta Damięcka.


mdPolub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages